’Çizginin en doğru adresi.’

Bilgi Hattı

+90 507 602 53 10

Yol Çizgileri

Trafik işaret ve işaretçileri alanında olan yol çizgileri, otoyolların temel öğesidir. Özellikle karayollarında, otobanlarda, şehirler arası güzergahlarda; geçiş üstünlüğü, yol hakkı ve seyrin devam şekli için en önemli belirteçlerdir.Trafik işaretleri yol zeminine belirlenen kurallara göre çizim edilir. Her bir çizginin otoyol manası ve sürüş tekniği vardır. Trafik kurallarına uymak, güvenle seyahat etmek için yol çizgisi belirlenen otoyol özelliklerine göre uygulanır.

Yol Çizgileri Boyama Çeşitleri Nelerdir?

Temel olarak iki kategoride uygulanan çizgiler;

  • Termoplastik yol çizgi boyası
  • Soğuk yol çizgi boyası

Şeklinde asfalt boyası olarak, otoyol zeminlerinin özelliklerine göre uygulanır. Şehirler arası yollarda genellikle kullanılan yöntem soğuk yol çizgi boyasıdır. Dayanıklılık ve uzun süre kullanım açısından termoplastik boyalar daha avantajlıdır. Lakin şerit çizgileri şehir içi trafiklerinde daha sık kullanıldığı için şehirler arası yolculuklarda çok tercih edilmez.

Soğuk boya çeşitleri hem otoyolun özelliğine göre hem de uygulanacak alanların ölçüsüne göre seçilir. Yan yana iki devamlı yol çizgisi ve otoban çizgileriyle sistematik boyama uyguluyoruz. 3 farklı şekilde üretilen soğuk boyalar şu şekildedir;

  • Çift kompenatlı soğuk boya
  • Klor kauçuk soğuk boya
  • Akrilik soğuk boya

Kesik kesik yol çizgisi ve karayolunun niteliğine göre uygulanan çizgiler, yol özelliklerine göre seçilen soğuk boya çeşitleriyle belirlenir.

Sadece yollarda değil park yeri çizgileri ve iç alanlarda da kullanılan boya çeşitleridir. Şehir içi ve şehirler arası otoyollar, havalimanları, organize sanayi bölgelerinde de kullanılır. Özellikle sanayi alanları ve organize sanayi sektöründe iş güvenliği açışından asfalt boyama tekniği olarak kullanılır.

Akyol Uygulama Alanları

Akyol Trafik İşaretleri Sanayi Ticaret ve Limited Şirketi olarak tüm Türkiye'de yol ve yolcu güvenliğinin sağlanması için hizmet veriyoruz. Yaya geçidi çizgileriile can güvenliğine katkı sağlarken, şehirler arası tüm ana ve tali yollarda trafik işaretleme sistemlerini uyguluyoruz.

Firmamızın uygulamaları arasında; fabrika tesis uygulamaları, otopark levhaları, yol çizgileri, otopark çizgileri, fabrika iç- dış saha çizgileri, araç yönlendirme okları ve duvar- kolon uygulamaları bulunuyor. Devamlı yol çizgisi ve benzeri iller arası mesafelerde, dayanıklılık esaslı belirgin uygulamalar yapıyoruz.

Sunduğumuz hizmetler birçok sektörü içerisinde barındırıyor. Havaalanlarında yön okları ve yön- yol çizgileri uyguluyoruz. Otoyollarda geçiş ve yol niteliğinin belirteçleri olarak kesik devamlı yol çizgisi ve tüm işaretleme sistemiyle, donanımlı otoyollar yapılandırıyoruz.

Fabrika içi zemin uygulamaları,otopark çizgisi,otopark çizgileri,yol çizgisi,yol çizgileri,spor salonları, park yasağı çizgileri, bordür boyama işleri, kauçuk hız kesici uygulamalar, yürüyüş yolu, bisiklet yolu, apron ve pist çizgi uygulamalarında iş kalitesi sunuyoruz. Ayrıca trafik levhaları ve araç yaslama stoperleri, aynalar, kolon- köşe uygulamaları ve azami hız sınırıişaret ve çizgileme sistemiyle hizmet veriyoruz. Otoyol, yolcu ve araç güvenlik sistemlerimiz ile profesyonel sunum gerçekleştiriyoruz.

  • KOCAELİ ÇİZGİ / İŞ GÜVENLİĞİ ÇİZGİLERİ

  • Telefon: +90 507 602 53 10
  • E-Posta: [email protected]
  • Adres: Diliskelesi Mah.Saidi Nursi Caddesi 735 Sokak No:17 Hukukçular Sitesi B-Blok Kat:1 Daire:7 Dilovası/Kocaeli

Treegroup

Copyright © 2018 - İçerik Hakları Saklıdır.